Napisz do nas:

Formularz kontaktowy

 

kolor roku 2018


Poznaliśmy kolor roku 2018. Pantone, globalny guru do spraw kolorów, co roku wskazuje barwę, która przez kolejne 12 miesięcy ma dominować w szeroko pojętej branży kreatywnej – od grafiki, poprzez design i wnętrza, aż po modę i sztukę. Eksperci Instytutu Pantone analizują trendy kolorystyczne, starając się znaleźć taki odcień, który w najlepszy sposób oddaje współczesne nastroje. Inspiracji szukają nie tylko w kulturze, sztuce i wspomnianych wcześniej branżach kreatywnych, ale także w aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych.

 

Ultra Fiolet jest kolorem złożonym, przywołującym na myśl tajemnice kosmosu, dającym przedsmak tego, co znajduje się przed ludzkością i symbolizującym wszechświat z jego nieograniczonymi możliwościami. Enigmatyczny fiolet to także kolor zrywającej z konwencją kontrkultury

Kolor ten wspiera bowiem człowieka w procesie odrywania się od nadmiernie zdigitalizowanego świata. Spodziewajcie się zatem silnie zaznaczonej obecności ultra fioletu w grafice, designie, modzie i sztuce A.D. 2018!